CRM w modelu SaaS czyli 10 technologii, które zmieni świat

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, oprogramowanie dostarczane przez Internet jako usługa (ang. SaaS – Software as a Service), jak np. oferowany przez nas CRM w modelu SaaS,  jest jedną z 10 technologii, które przyczynią się do zmiany świata.

Oprogramowanie dostarczane w ten sposób nie wymaga instalacji ani aktualizacji przez użytkownika. Aby korzystać z aplikacji, wystarczy przeglądarka internetowa uruchomiona na dowolnym urządzeniu. W wypadku uszkodzenia lub utraty komputera, laptopa czy tabletu logujemy się na innym i możemy kontynuować pracę. Jeśli nie zdradzimy nikomu hasła to potencjalnemu złodziejowi nie uda się odczytać naszych cennych danych. Dodatkowo warto zaszyfrować dysk w naszym komputerze, co staje się powoli standardową funkcję systemu operacyjnego, a możemy spać spokojnie i nie martwić się bezpieczeństwo danych. Jeśli chcesz wypróbować nasze rozwiązanie – sprawdź cennik crm lub opis systemu crm.

Innym popularnym określeniem jest pojęcie chmury obliczeniowej lub przetwarzania w chmurze (ang. cloud computing), które jest znacznie szersze. W pojęciu chmury mieszczą się usługi oferowane w modelu SaaS oraz innych, jak: PaaS (całe środowisko pracy), IaaS (cała infrastruktura).

Zgodnie z definicją chmury – jest to: “model przetwarzania danych oparty na użytkowaniu usług dostarczonych przez usługodawcę […]. Chmura to usługa (dająca wartość dodaną użytkownikowi) oferowana przez dane oprogramowanie (oraz konieczną infrastrukturę). Oznacza to eliminację konieczności zakupu licencji czy konieczności instalowania i administracji oprogramowaniem. Konsument płaci za użytkowanie określonej usługi, np. za możliwość korzystania z arkusza kalkulacyjnego. Nie musi dokonywać zakupu sprzętu ani oprogramowania. Umowa zawierana na świadczenie usług w chmurze obliczeniowej przeważnie nie jest tworzona pod konkretny podmiot, lecz zawiera pakiet rozwiązań zestandaryzowanych.”

Zespół analityczny Citigroup zagłębił się w najważniejsze sektory gospodarki światowej, jak: energetyka, IT, produkcja, transport czy media i wybrał 10 najbardziej obiecujących technologii, które zmienią sposób życia czy prowadzenia biznesu.

Główni zwycięzcy to:

1. Drukowanie 3D 2. E-papierosy 3. Badania DNA i medycyna osobista 4. Płatności mobilne 5. Technologia wydobywania energii 6. Pojazdy napędzane gazem ziemnym CNG 7. Telewizja internetowa 8. SaaS 9. Sieci SDN 10. Fotowoltaika.

Obszar naszych zainteresowań – CRM w modelu SaaS – znajduje się na ósmym miejscu z prognozą podwojenia obrotów w ciągu najbliższych 5 lat.